Naiste sukkpüksid | Sukad | Sokid | Disainsukkpüksid |

Blogi

Blogi

Naiste sukkpükste trendid 2020

28.12.2020
Naiste sukkpükste trendid 2020

Õhukesed sukkpüksid või sukad on paljude naiste eelistuseks jahedamate ilmade saabumisel. Sukkpüksid koos seeliku või kleidiga on pidulikud ning naiselikud. Õhtused koosviibimised koos sõpradega või kontoris käimine annab võimaluse silma paista. Viimasel aastatel on rohkem moes loomingulised ning julgemad toonid ja mustrid. Kuid millised trendid on moes sellel aastal ning kuidas sobitada sukkpükste teiste riietega?

Polka täppidega sukkpüksid

Polka täpid on olnud populaarsed juba 1940. algusest. Mõned usuvad, et täpid said hoo sisse koos tantsuga. Moemaailmas seostatakse polka tekstuuri lõpmatusega, mis toob ellu rohkem särtsu. Ühes ollakse üksmeelel - täpid ei lähe kunagi moest! Ka sellel aastal on tumedada ja heledad polka täppidega sukkpüksid moes. Klassikaliselt kantakse täppidega sukkpükse koos seeliku või kleidiga. Nooremad kannavad neid ka julgemalt koos sokkidega. Mustad polka täppidega sukkpüksid sobivad suurepäraselt kokku musta kleidi ning kontskingadega. Paljude naiste sh Katie Holmes, Kylie Minoque, Lucy Boynton, Dua Lipa karderoobis on polka mustriga sukkpüksid “MUST HAVE”. Cecilia de Rafael sukkpükste sarjadest on polka täppidega sukkpüksid Eterno PoisGranada & Lyli.

Teemantmustriga sukkpüksid

XVI sajandi keskpaigas tekkis Itaalias omalaadne ja algupärane rahvalik teater - commedia dell´ arte. Arlekiin oli rändteatri kõige populaarsem koomiline tegelane, kes kandis mustast nahast poolmaski ning mitmevärvilist rombikujulistest lappidest kostüümi. Moemaailma tutvustas teemantmustrit esimesena Ameerika disainer Adele Simpson. Teemantmuster oli eriti poes 70-datel. Sellel aastal on muster jälle tagasi! Eriti hästi sobivad teematmustriga sukkpüksid kokku nahast seeliku ning pika mantliga. Cecilia de Rafael Arlekin sarja muster on inspireeritud just sellest ikoonilisest Arlekiin tegelaskujust. 

 

Sümbolitega või tekstidega sukkpüksid

Tundub, et sümbolite või tekstidega sukkpüksid jäävad moodi pikemaks ajaks. Tuntud näod ja bloggerid kannavad erinevate sümbolite või tekstidega sukkpükse. Need näevad head välja seelikute & jakkidega. Eriti armastatakse tähtedega sukkpükse, kus on kirjas sõnad, fraasid või lihtsalt tähed. Sobivad ideaalselt kokku lühikeste või keskmise pikkusega nahkseelikutega. Cecilia de Rafael trendisukkpükste seas on olemas #hashtagmillennial#iloveme disainid.

Värvilised sukkpüksid

Värvilised sukkpüksid on olnud moes mitmeid aastaid, sest need on alati andnud võimluse eristuda ning välja paista. Ka sellel aastal on värvidel on suur mõjuvõim! Räägitakse, et värvid mõjutavad otseselt tuju ning hinge. Hallidesse argipäevadesse värve lisada on tark tegu! Blair Waldorf Netflixi serjaalist “Gossip Girl” teadis samuti, kuidas värvidega silma paista. Värvilised sukkpüksid on mõnusd, sest neid saab hõlpsasti kanda koos jakkide, õhtuseelikute ning lühikeste kleitidega. Kõige rohkem värve leiad Cecilia de Rafael Zafiro ülipopulaarsest sarjast, kus on koguni 12 erinevat värvitooni!

Leopardi mustriga sukkpüksid

80-ndatel olid leopardi mustrid moes. Loomamustriga sukkpükste üle on tehtud palju nalja, kuid uskuge või mitte – need on uuesti moes! Leopardi mustriga sukkpüksid näevad tegelikult päris lahedad välja. Neid võib kanda igapäevaselt ning sobivad praktiliselt kõikide riietusstiilidega. Cecilia de Rafael Leopar sari on lisab sinu karakterile metsikust!

 

Millal jõudsid poodidesse esimesed SUKKPÜKSID ?

24.10.2020
Millal jõudsid poodidesse esimesed SUKKPÜKSID ?

Sukkpükse tutvustati esmakordselt 1959. aastal. Nimetus sukkpüksid (pantyhose) tuleneb Ameerika-inglise keelsetest sõnast “panties” ning “hosiery”, seevastu Briti inglise keeles nimetetakse sukkpükse nimega “tights”.  

Kui 1960. aastal miniseelikud moodi läksid, hakkasid naised kandma sukkade asemel ka sukkpükse. Eelistati värvilisi ning mustriga sukkpükse. Teadmine, et ei pea kandma sukapaelu või vööd pani see naised kurssi muutma. Sukkpüksid olid mugavad ja innovaatilised!

 

 

Muidugi andis tugeva tõuke sukkpükste populaarsusele Jean Shrimpton. Shrimpton oli Inglise modell, keda on peetud maailma kõige ilusama näoga naiseks ning ka kõige kenamaks naiseks maailmas. Lisaks sukkpükstele oli just Jean Shrimpton see, kes populariseeris miniseeliku. Avalikkuse ees käis Shrimpton miniseelikuga, mis oli 13 cm põlvedest kõrgemal. Tänapäeval on olemas muidugi oluliselt lühemaid seelikud, kuid arvestades Shrimptoni ajajärku, oli see temast julge väljanägemine.

Lisaks Jean Shrimptonile populariseeris sukkpükse ka Inglise näitleja, modell ning laulja Dame Lesley Lawson, keda tuntakse hüüdnimega “Twiggy”. Twiggy oli kõhna, ilusa kehaga, millest tuli ka tema hüüdnimi. Twiggy-l oli olemas ka omanimeline sukkpükste bränd.

 

 

Sukkpüksid muutusid veelgi populaarsemaks, kui võeti kasutusele elastaan ja spandeks. Uued materjalid olid odavamad ning seetõttu said paljud naised endale sukkpükse lubada. 1970. aastatel olid sukkpüksid juba populaarsemad, kui sukad. Vahepeal üritati küll populariseerida paljaste jalgadega käimist, kuid naised eelistasid ikkagi sukkpükse. 1980. aastaks kandsid enamik naisi sukkade asemel sukkpükse.

Sukkpüksid olid populaarsed 70, 80, ja 90-ndatel. Seejärel toimus populaarsuse langus. Aastast 2006 on sukkpükkste ja leggingute populaarsus olnud jällegi tõusuteel. Sukad on jäänud nooremate naiste kasutusse või magamistubadesse. Sukkpükse kannavad tänapäeval enamus naised. Valik on suur! Saadaval on erineva paksuse, värvuse ning omadustega sukkpükse.

Ringi vaadates leiame väga palju erinevate brändide sukkpükse ning sukki. Sukkpükste valimisel tasub vaadata nende koostist ning materjale, millest nad tehtud on. See määrab tihti nende omadused ning mugavuse. Soovitav on jälgida, kas sukkpükste koostises oleks olemas kvaliteetsete tootjate: LYCRA, TORAY, TACTEL, NILIT või NISSHINBO kiude. Kvaliteetne materjal tagab sukkpükstele pikema eluea ning on keskkonnale sõbralikud.

 

 

Millal tekkisid modernsed SUKAD?

23.10.2020
Millal tekkisid modernsed SUKAD?

Pärast Esimest maailmasõda oli naistel paksudest sukkadest kõrini ning hakati kandma sünteetilisest siidist valmistatud sukki. Mõned naised puuderdasid neid, et vähendada õlist välimust. 1920. aastatel olid moes pigem pruunid, nahavärvi või pastellset tooni sukad. Samuti hinnati sellel ajal mustriga või tikitud sukkasid.

1930. aastatel hakkas Ameerika ettevõte DuPont arendama uut tüüpi sukamaterjali, mis muutis hiljem kogu sukamaailma.  Viis aastat hiljem õnnestus ettevõttel arendada välja uus innovaatline  materjal, mille nimeks pandi NYLON. Nailon oli materjal, mis oli omaduselt tugev, venis nind sarnanes siidiga. Nailonit tutvustati esmakordselt 1939. aasta maailmanäitusel. Materjali tutvustati kui “tugev kui teras”, “hea kui ämblikuvõrk”. Nailonit kasutati alguses kalajõhvide ning hambaharjade harjaste valmistamisel.

1940. aastal ilmusid esimesed nailonist sukad New Yorgi poodidesse müügile. Ainuüksi esimesel päeval müüdi 72000 paari sukki, pärast mida vajus Jaapani siiditööstus üleöö kokku. Kusjuures esimese aastaga müüdi 64 miljonit paari sukki. See oli aasta, mis siidist sukad asendati praktiliselt täielikult.

Kust on tulnud materjali “NYLON” nimetus? Üldlevinud arvamus on et NY tulenes linnanimest New York ning LON tulenes Londonist. DuPont siiski on maininud, et nimetus tuletati nimest “no-run”.

Teine maailmasõda räsis sukatööstust tugevalt. Tehased hakkasid sukkade asemel tootma sõjaväelastele telke ja riideid. Oli tõsine sukkade puudus. Neid ei saanud osta või nad olid väga kallid. Naised praktiseerisid jalgade make-upi. Jalgade make-up oli lausa eraldi teenuseharu, mida sai lasta teha samamoodi nagu tänapäeval käiakse maniküüris või pediküüris. Mõned värvisid oma jalgu kodus ning populaarne oli ka vertikaalse joone tõmbamine jalgade tagumisele poolele imiteerimaks sukki. Puudus pani naisi kandma sokke, kuid paljud hakkasid uuesti sukki kandma, kui need tagasi tootmisesse tulid.

 

 

Esimeste nailonist valmistatud sukkade probleemiks oli mittevenivus. Seetõttu pidi valmistama palju erinevaid suurusi. 20 sajandi keskel avastasid mitmed tootjad, et nailonile saab anda venivad omadused, kui seda kuumutada. Jaapani ettevõte Toray oli üks esimestest nailoni tootjatest, kes suutis toota kvaliteetseid kiude. Ka DuPont leiutas Lycra, mis venis tavalise nailoniga võrreldes 7 korda rohkem ning suutis võtta tavapärase kuju tagasi.

 

 

Nailoni edasiarendus muutis sukad oluliselt vastupidavamaks ning kandmise mugavaks. Tootjad arendasid William Cottoni kudumismasinat edasi ning üsna pea suudeti toota õmblusteta ning tugevdatud varba- ja kannaosaga sukkasid.

 

 

Kuidas tekkisid esimesed SUKAD ?

21.10.2020
Kuidas tekkisid esimesed SUKAD ?

Sukkpükste, sukkade või sokkide ajalugu ulatub kaugesse ürgaega, kui sukkade sarnaseid riideesemeid kanti kaitseks karge kliima või looduse eest. Need niinimetatud ürgsokid või põlvikud valmistati reeglina loomanahast, mis seoti jalgade ümber. Stiilist oli asi kaugel! Siiski mingisugune sarnasus tänapäeva sukkpükstega või sukkadega neil oli, kuid nende funktsioon tänapäeval on mõningal määral muutunud.

Euroopasse hakkasid esimesed sukad jõudma pärast erinevaid vallutusretki 11. sajandil. Inglismaale ilmusid esimesed sukkasid meenutavad riideedemed pärast Normanni vallutust. Vallutus tõi kaasa erineva kultuuri ning ka riiete stiili muutuse. Näiteks tuunikad lühenesid jakkideks ning põlvpüksid kadusid. Ka naiste riietusse lisandusid pikemad põlvikud.

Sukad kogusid vaikselt populaarsust järgnevate sajandite jooksul. Nende välimust täiustati ning dekoreeriti aja jooksul erinevate mustrite ning dekoratsioonidega. Siiski olid tolle ajastu sukad küllaltki erinevad tänapäeva omadest.

Algselt valmistati sukkasid käsitööna kootud kangast, mille venivust parandati ning jalaosa õmmeldi eraldi juurde. Seda tehnikat hakati Euroopas kasutama alles 11. sajandil, kuigi kudumistehnika oli eksisteerinud juba oluliselt varem Araabia maades esimesel sajandil ekr. 

Pildil on Egiptusest leitud ühed esimesed teadaolevad kootud sokid vanuses 1000-1200 ekr.

 

Moodsama kudumistehnikaga sukad said Euroopas populaarseks alles 16. sajandil. Uus tehnoloogia andis sukkadele parema vormivuse, kuid nende tootmine oli ikka liiga aeganõudev nõudluse tagamiseks.

Võib öelda, et muutuse sukamaailmasse tõi William Lee kudumismasina leiutamine 1589. aastal. Kahjuks ei võetud algselt tema patenti vastu, kuna arvati, et see võis kahjustada käsitööliste sissetulekuid. Pärast Lee surma õnnestus tema vennal leiutisega jätkata ning seekord saatis neid lõpuks edu. Kudumismasin võimaldas sukkasid toota kiiremini ning erinevatest materjalidest nagu siidist, puuvillast ning villast. Villast sukad olid mõeldud madalamale klassile, puuvillast sukki kandsid kesk- ja kõrgklassi rahvas ning siidist sukkasid müüdi ainult väga erilistele või kuninglikust klassist inimestele.

Esimesed moodsad sukad olid mõeldud nii meestele kui naistele. 18. sajandil pärast pükste moodi tulekut, kadus meeste huvi sukkade vastu. Sellest ajast on sukad ja sukkpüksid olnud pigem naiste pärusmaa.

1864. aastal täiustas William Cotton varasemat William Lee kudumismasinat ning patenteeris automaatse kudumismasina. Pärast seda leiutati ka ümar kudumismasin, mis võimaldas toota juba ilma õmblusteta sukkasid. Siiski oli algsel ümaral kudumismasinal puudusi. Jala ning kanna osa tuli juurde õmmelda ning põlvede ja kanna juurest ei võtnud materjal korralikult vormi. See aga muutus tulevikus tehnoloogia ning materjalide arenguga.

 

Jätkub...

 

 

Sukkpüksid sügishooajaks – ZAFIRO 50 DEN!

12.10.2020
Sukkpüksid sügishooajaks – ZAFIRO 50 DEN!

Sügis on värvide aeg! Päevad muutuvad lühemaks, temperatuur langeb  ning sügis hakkab näitama oma mitmekesist värvispektrit. Lehtedes olev klorofüll laguneb ning välja tulevad kollased, oranzid või punased pigmendid. Jahedamate ilmade saabumisel hakkavad ka Eesti naised sukkpükste hooajaks valmistuma. Hommikul tööle või õhtul sõbrannadega välja minnes kombineerime peegli eest mitmeid variatsioone, mida omavahel kokku sobitada. 

 

Mõned naised kannavad sukkpükse aastaringselt, teised kannavad neid rohkem sügisel ja talvel. Sügisesel hooajal väljas liikudes eelistavad naised paksemaid sukkpükse või sukkasid, mis annaksid jalgadele rohkem soojust. Paksemate sukkpükste juures on loomulikult tähtis jalgadele lisasoojuse andmine, kuid tähtis on ka nende väljanägemine. Kui loodus näitab sügisel oma ilusat värvispektrit, võiksid seda teha ka sina.

 

 

Ainuüksi sukkpükste tooni muutmisega saame oma garderoobi väga lihtsasti mitmekesisemaks muuta. Cecilia de Rafael ZAFIRO 50 DEN sari on väga rikkaliku värvivalikuga. Värve saab kombineerida kingade, seeliku, kleidi või vastavalt tujule. Värvidest ei tule puudu ka kõige nõudlikumale naisterahvale!

 

Lisaks suurepärastele värvidele on ZAFIRO sukkpüksid ise väga mugavad. Nad ei jäta karupükste tunnet ning säilib seksikus. Oma koostise tõttu on need oluliselt vastupidavamad, kui tavalised sukkpüksid ning nende kiud säilitavad erksa värvuse ka pärast korduvat pesemist. Igaüks meist tahaks samu sukkpükse korduvalt kanda. ZAFIRO sarja valmistamisel on kasutatud Lycra 3D kiude, mis võimaldab paremat liikumisvabadust ning venivust. Lisaks annavad 3D kiud sukkpükstele ilusama välimuse ning pehmema tunde.

 

 

Piltidel on näha ZAFIRO Maltone ja Moreno sukkpüksid. Sukkpükste kaunis värvus tuleb kõige paremini esile muidugi neid kandes. Cecilia de Rafael E-poes on ZAFIRO sarjas saadaval koguni 12 erinevat värvitooni ning palju erinevaid suurusi. Cecilia de Rafael ZAFIRO sari on ka ülemaailmselt naiste lemmikute seas - kahtlemata on see ka üks minu lemmikutest!

 

 

Cecilia de Rafael ametlik esindus nüüd Eestis!

09.10.2020
Cecilia de Rafael ametlik esindus nüüd Eestis!

Cecilia de Rafael on üks tuntumaid, imetletumaid ning austatumaid sukkpükste tootjaid maailmas. Alates ettevõtte loomisest on Cecilia de Rafael tuntud kui kõrgkvaliteetsete sukkpükste valmistaja. Ettevõte on pärit Ida-Hispaaniast, katalaanikeelsest piirkonnast.

Imeliste omaduste ning disainiga sukkpükse hakati tootma üle 40 aasta tagasi Barcelonas. Samas kohas tegutsetakse edasi ka tänapäeval. Tegemist on perekonnaettevõttega, mis ei kuulu ühegi suurkontserni alla. Cecilia de Rafael ei ole tunutud mitte ainult disainsukkpükste poolest vaid neil ka väga hinnatud õhukesed sukkpüksid, mille kvaliteeti ja omadusi teavad naised üle kogu maailma. Cecilia de Rafaeli sukkpükse loetakse parimateks maailmas, samas on neil väga hea hinnaklass.

Naised hindavad kõige rohkem CdR juures hinna ja kvaliteedi suhet. CdR sukkpüksid ei ole väga palju kallimad kui keskmise hinnaga sukkpüksid, kuid oma omadustelt on sama head kui kaks korda kallimate brändide omad. Sukkpükste tootmisel kasutatakse kõige ökoloogilisemaid tooraineid ning järgitakse kõrgeid kvaliteedistandardeid. Brändil on suur ning lojaalne fännibaas ja tugev reputatsioon. Cecilia de Rafael on üks kiiremini kasvavavaid brände moemaailmas. Kuna nende imeline maine on hakanud levima, siis üha rohkem naisi on leinud enda jaoks lemmiku. Kuid, mis on nii erilist Cecilia de Rafael-is? Mis teeb nad nii ilusaks ja imeliseks? Miks on nad nii edukad? Vastust teavad tõenäoliselt need, kes neid on kandnud.