Naiste sukkpüksid | Sukad | Sokid | Disainsukkpüksid |

Millal jõudsid poodidesse esimesed SUKKPÜKSID ?

Millal jõudsid poodidesse esimesed SUKKPÜKSID ?

24.10.2020
Millal jõudsid poodidesse esimesed SUKKPÜKSID ?

Sukkpükse tutvustati esmakordselt 1959. aastal. Nimetus sukkpüksid (pantyhose) tuleneb Ameerika-inglise keelsetest sõnast “panties” ning “hosiery”, seevastu Briti inglise keeles nimetetakse sukkpükse nimega “tights”.  

Kui 1960. aastal miniseelikud moodi läksid, hakkasid naised kandma sukkade asemel ka sukkpükse. Eelistati värvilisi ning mustriga sukkpükse. Teadmine, et ei pea kandma sukapaelu või vööd pani see naised kurssi muutma. Sukkpüksid olid mugavad ja innovaatilised!

 

 

Muidugi andis tugeva tõuke sukkpükste populaarsusele Jean Shrimpton. Shrimpton oli Inglise modell, keda on peetud maailma kõige ilusama näoga naiseks ning ka kõige kenamaks naiseks maailmas. Lisaks sukkpükstele oli just Jean Shrimpton see, kes populariseeris miniseeliku. Avalikkuse ees käis Shrimpton miniseelikuga, mis oli 13 cm põlvedest kõrgemal. Tänapäeval on olemas muidugi oluliselt lühemaid seelikud, kuid arvestades Shrimptoni ajajärku, oli see temast julge väljanägemine.

Lisaks Jean Shrimptonile populariseeris sukkpükse ka Inglise näitleja, modell ning laulja Dame Lesley Lawson, keda tuntakse hüüdnimega “Twiggy”. Twiggy oli kõhna, ilusa kehaga, millest tuli ka tema hüüdnimi. Twiggy-l oli olemas ka omanimeline sukkpükste bränd.

 

 

Sukkpüksid muutusid veelgi populaarsemaks, kui võeti kasutusele elastaan ja spandeks. Uued materjalid olid odavamad ning seetõttu said paljud naised endale sukkpükse lubada. 1970. aastatel olid sukkpüksid juba populaarsemad, kui sukad. Vahepeal üritati küll populariseerida paljaste jalgadega käimist, kuid naised eelistasid ikkagi sukkpükse. 1980. aastaks kandsid enamik naisi sukkade asemel sukkpükse.

Sukkpüksid olid populaarsed 70, 80, ja 90-ndatel. Seejärel toimus populaarsuse langus. Aastast 2006 on sukkpükkste ja leggingute populaarsus olnud jällegi tõusuteel. Sukad on jäänud nooremate naiste kasutusse või magamistubadesse. Sukkpükse kannavad tänapäeval enamus naised. Valik on suur! Saadaval on erineva paksuse, värvuse ning omadustega sukkpükse.

Ringi vaadates leiame väga palju erinevate brändide sukkpükse ning sukki. Sukkpükste valimisel tasub vaadata nende koostist ning materjale, millest nad tehtud on. See määrab tihti nende omadused ning mugavuse. Soovitav on jälgida, kas sukkpükste koostises oleks olemas kvaliteetsete tootjate: LYCRA, TORAY, TACTEL, NILIT või NISSHINBO kiude. Kvaliteetne materjal tagab sukkpükstele pikema eluea ning on keskkonnale sõbralikud.